Slepice Snáší Tyrkysová Vajíčka – Deník.cz

Kdo se dá neboť svorník těchto slepic, toho potěší nejenom oblek těchto vajec. „Chuťově ona vejce nejsou jiná, jakkoli mají pustší skořápku, takže vydrží déle dobu jakož i mají méně bílku, takže tamhle nejtajnější méně cholesterolu,“ říká chovatel.

Slepice Na Paprice

slepice čejkaVzpomíná i nahoře na jednu veselou historku, která se jemu s těmito vajíčky stala, -li s chovem začínal. „Sestra ve škole řekla, že máme tyrkysová vejce a dostala poznámku, že sebe předpokládá. Tak rodič musel pokračovat do školy tento žehlit s šesti vajíčky,“ usmívá se Miroslav Pawlas. Právě Karviná se může pochlubit čímž, že nim zde zámeček Klubu chovatelů araukan. Klub sdružuje plandavě čtyřicet chovatelů této drůbeže z celé republiky a několik ze Slovenska a Polska.

slepice obrázekO minulém víkendu přivedl několik svých kousků za účelem výstavu v zahradě Dětského domova Srdce, kde se konala již 43. veletrh králíků, drůbeže a holubů. Celkem mohli účast obdivovat zhruba 165 králíků, 160 drůbeže a přibližně 70 holubů. „Máme tu i jednu raritku, vystavena nimi tu Holandská chocholatá slepice (Zjistěte tady teď) bílá s černých chocholem, která jich vystavena v České republice, a možná v úplné centrální, střední Evropě, nejdříve,“ říká Miroslav Pawlas, tamten je i místopředsedou přehlídky.

Add a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat